Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
...
Lietotāju ērtībai šim plauktam izveidota mobilā versija. Ja Jūsu iekārta automātiski neielādē mobilo versiju,
izmantojiet saiti gramata.ucoz.lv/pda
Atsauksmes un ieteikumus šajā sakarā rakstiet šeit.
Sākums » E-grāmatas » Ārzemju

Mana dzīve
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Agata Kristi (1891 — 1976) tas ir vesels laikmets, gandrīz simtgade kriminālromānu, gara un aizraujoša dzīve, kas līdzinās dēku romānam, ceļojumi, laikmeta portretējumi, un to visu neatkārtojamu padara autores nepārspējamā humora izjūta.
Agata (Mērija Klarisa) Kristi dzimusi 1890. gadā Torkvejā. Devonas grāfistē Anglijā, mirusi 1976. gada Oksfordširā. Detektīvstāstus sākusi rakstīt, strādājot par kara medmāsu Pirmajā pasaules karā. Jau pašā pirmaja romanā "Noslē­pumainais atgadījums Stailzā" ("Mystericus Affair Ai Styles~. 1920) viņa ie­pazīstina lasitājus ar vienu no saviem populārākajiem varoņiem — ekscentrisko un egoistisko beļģu izcelsmes detektīvu Erkilu Puaro. Viņa piedzīvojumi un neparastas izmeklēšanas metodes aprakstītas 23 romānos. Puaro kā romānu varonis mirst gadu pirms pašas lēdijas Kristi — 1975 gadā romānā "Aizkari". Otra populārākā Kristi varone ir dīvainā vecmeita mis Džema Mārpla. par kuru Iasitaji pirmo reizi uzzina 1930. gadā. 1971. gadā rakstniecei tika piešķirts Britu Impērijas Dāmas tituls.
Dīvainā kārtā detektīvžanra Pirmā Lēdija neuzskatīja sevi par "īstu" rakstnieci, viņas paškritiskums un spēja pasmieties par sevi ir apbrīnojama. Lai cik pieticīga savā pašvērtējumā būtu rakstniece, Agatas Kristi talants bija dabas dots, un tieši tas padarīja viņu pārlaiclgu nemirstīgu, ja vēlaties. Viņas spalvai pieder vairāk nekā 100 romānu, īso stāstu krājumu un lugu, viņas grāmatas angļu valodā izdotas biljons eksemplāros, tikpat liels ir ari vairāk nekā 44 citās pasaules valodās izdoto grāmatu metiens.
Autobiogrāfijā rakstniece sev raksturīgajā manierē stāsta par savu neordināro privāto dzīvi bērnību, divām laulībām, piedzīvojumiem divu pasaules karu laikā, kā arī par savu divējādo rakstnieces un arheoloģisko ekspedīciju dalībnieces pieredzi. Un vēl grāmatā "Mana dzīve" jūs atradīsiet atbildes uz jautājumiem, kā vienkāršai angļu lēdijai, kura nekādi nav bijusi saistīta nedz ar kriminālām aprindām, nedz policiju, izdevies kļūt par visizsmalcinātāko noziegumu un ne mazāk izsmalcinātu to atklāšanas metožu aprakstnieci, kas ir bijuši viņas darbu sižetu avoti un vēl daudziem citiem.
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]