Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
...
Lietotāju ērtībai šim plauktam izveidota mobilā versija. Ja Jūsu iekārta automātiski neielādē mobilo versiju,
izmantojiet saiti gramata.ucoz.lv/pda
Atsauksmes un ieteikumus šajā sakarā rakstiet šeit.
Sākums » E-grāmatas » Ārzemju

Aiz borta pēc paša gribas
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Ikviens cietušais var sasniegt zemi, vismaz tādā stāvoklī, kādā to sasniedzu es. Biju tāds pats jūrā iz­mestais kā visi citi. Arī mana veselība nebija nekāds izņēmums. Savā mūžā trīs reizes slimoju ar dzelteno kaiti un pēc kara ļoti cietu no pārtikas trūkuma. Tā­tad, dodoties šai ceļojumā, man nebija nekādu priekš­rocību. Protams, zemi es sasniedzu, gan zaudējis spē­kus, bet tomēr dzīvs. Vēlreiz atkārtoju, ka nav svarīgi labi pārtikt, bet gan izvilkt dzīvību tik ilgi, kamēr cietušais sasniedz zemi vai sastop kādu kuģi. Tagad varu apgalvot, ka jūra mums sniedz pietie­kamā daudzumā dzeramā un barības, lai ar pilnu pār­liecību varētu uzsākt ceļojumu, kas ved pretim glā­biņam. Es nokritos svarā par divdesmit pieciem kilogra­miem, mani piemeklēja daudz nelaimju. Es iemantoju smagu mazasinību: hemoglo­bīna procents tik tikko turējās pieļaujamas robežās. Sešdesmit piecas dienas pārtiku vienīgi no tā, ko man deva jūra. Olbaltumvielu un taukvielu devas bija pietiekamas. Ogļhidrātu trūkums organismu gan no­vājināja, taču dzīvību neapdraudēja. Tas, ko pirms ceļojuma pierādīju teorētiski, tagad apstiprinājās praksē.
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 JB  
Mēģinājums apvienot piedzīvojumu žanru ar zinātniska eksperimenta atskaiti rezultējies samērā garlaicigā lasāmvielā. Grāmatā daudz ūdensgabalu, tā piemēram, aprakstot izturības ceļojumu pāri okeānam, nebūtu desmitos lappušu jāizplūst jūsmošanā par kūrortos pavadīto laiku, pareizo vēju gaidot.
Lasītājam visu laiku jāpatur prātā, ka aprakstītais noticis pirms 60+ gadiem, tāpēc pieminētie tehniskie līdzekļi šodien šķiet arhaiski.
Nobeigumā svarīgākais - jau nu, atbilstoši autora iecerēm, kāds (pasarg, Dies'!) iedomātos šo kā reālu rokasgrāmatu kuģa katastrofā cietušajiem, noteikti jāiepazīstas ar to zinātnieku darbiem, kuri Bombāra sniegto informāciju rūpīgi pārbaudījuši, apstrīdējuši un daži pat apvainojuši autoru, maigi izsakoties - blēdībā.

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]